Padėkite savo vaikui sportuoti

Padėkite savo vaikui sportuoti

Sportas užima didelę ir svarbią dalį visuomenėje. Tad šie 8 patarimai turėtų padėti tėvams, kurie nori, kad jų vaikams sektųsi ir patiktų sportas.

1. Stenkitės padaryti viską, ką galite, kad jūsų vaikas jaustųsi gerai bendraudamas su treneriais ir komandos draugais. Netinkamas treneris gali priversti jūsų vaiką atsisakyti mėgstamos sporto šakos ar visai atsiriboti nuo sporto. Konfliktai su komandos draugais, bendraamžių spaudimas ir patyčios gali paversti sportą labai nemaloniu užsiėmimu. Jūs turite padėti savo vaikui išspręsti šias bendravimo problemas.

2. Pasistenkite sužinoti, kas jūsų vaikui patinka labiau: komandinės ar individualios sporto šakos. Kai kuriems vaikams labai patinka žaisti komandoje, kiti – mėgaujasi galimybe varžytis individualiai. Žinoma, yra vaikų, kuriems patinka abu būdai.

3. Vaikai mokosi iš tėvų, stebėdami ir kopijuodami jų veiksmus. Būkite pavyzdžiu! Parodykite jiems savo sportiškumą, mandagumą, sąžiningumą sporto aikštelėje. Jei varžybų metu būsite įtūžę, nesąžiningi, smurtausite, taip rodysite blogą pavyzdį savo vaikui, kuris pradės elgtis lygiai taip pat, kaip jūs.

4. Daugumai vaikų sunkiai sekasi susitvarkyti su savo dienotvarke: pamokos, namų darbai, kelionės iš ir į mokyklą, treniruotės, šeimos užsiėmimai, pareigos namuose. Padėkite savo vaikui rasti balansą tarp to, ką jis sugeba ir to, ką jis spėja padaryti. Neleiskite jam persitempti!

5. Nenustebkite jei jūsų vaikas praras norą sportuoti. Jei jis prarado entuziazmą, ar nepasisekė varžybose, jūsų vaikas gali tiesiog „perdegti“. Pasikalbėkite su juo, paklauskite ar jam reikia pertraukas, ar naujo iššūkio, o galbūt kitokio požiūrio į sportą.

6. Ar jūsų vaikas yra geras sportininkas? Geriausieji dažniausiai demonstruoja neįtikėtiną talentą ir greitai pralenkia savo bendraamžius. Pasistenkite sukurti tinkamas sąlygas savo vaikui. Geriausiai vaikams seksis, jei jie turės galimybę varžytis su vyresniaisiais. Jie turės galimybę tobulėti!

7. Jei jūsų vaikas yra geras sportininkas, jūs turėtumėte žinoti, kad specializacijos į vieną sporto šaką laikas sutrumpėjo. Kol kiti vaikai sėkmingai užsiima keliomis sporto šakomis, geriausieji turi koncentruotis į vieną. Pavyzdžiui, talentingas krepšininkas turėtų susitelkti tik į krepšinį.

8. Jei jūsų atžala nori pasiekti gerų rezultatų sporte, labai svarbu, kad jis, jūs ir treneris gerai sutartumėte. Tokiu būdu padėsite vieni kitiems ir jūsų vaiko rezultatai bus patys geriausi.

9. Nebijokite keisti vaiko trenerių, nes skirtingi profesionalai moko skirtingų dalykų.