Aerobika, priversianti vyrus prašyti pasigailėjimo

Aerobika, priversianti vyrus prašyti pasigailėjimo

Norintys sulieknėti visame pasaulyje jau seniai pasinėrė į įvairias aerobikos rūšis. Pilnos salės žmonių, vienu ritmu judančių pagal garsią muziką ir gera nuotaika užkrečiantis treneris padeda išvengti nuobodžių bėgiojimų stadione, besistengiant numesti bent kelis kilogramus nepageidaujamo svorio.

Kovos menų mokykla „K-1 Akademija“, stengdamasi ištiesti pagalbos ranką kuo platesniam žmonių ratui, taip pat atsigręžė į šią didelės ištvermės reikalaujantį sportą. Tiesa, pasirinkta aerobikos rūšis kiek skiriasi nuo tos, kurią įpratome matyti Lietuvoje – akademija nusprendė savo auklėtinių sveikata pasirūpinti Thai Bo pagalba.

Pabandėme ir… nustebome

Be ritmiškų judesių, Thai Bo aerobika apima ir gausybę kikbokso elementų – treniruotėse neišvengsite smūgių į orą, fizinių pratimų ar kovinės stovėsenos pradmenų. Kadangi „Sporto kuras“ savo akimis to dar nebuvo matęs – nusprendėme treniruotėse apsilankyti patys.

Neslėpsiu – asmeniškai aš prieš įžengdamas pro duris mąsčiau apie tai, jog visos aerobikos rūšys yra skirtos moterims. Dalis tiesios šiuose žodžiuose yra, tačiau tikrai ne fizinio krūvio prasme. Jau per apšilimą kūną išmušęs gausus prakaitas leido suprasti, jog mano patirtis plušant su svoriais sporto klubuose čia nepadės…

Keliolika sekundžių poilsio ir viskas darosi tik sudėtingiau – užsiėmimus vedantis treneris Vadim Chromych tikrai nedraugauja su riebaliniu sluoksniu ir yra pasiryžęs jį panaikinti visiems, kurie tiksliai vykdo nurodymus. Muzika ir bendras skaičiavimas užveda ir neleidžia pasiduoti – kas jau kas, bet geriausia motyvacija yra bendrumo jausmas ir žinojimas, kad šalia stovintis treniruočių kolega vargsta tikrai ne mažiau už tave.

Pats bent kelias dienas per savaitę skiriantis kovinio sporto treniruotėmis greitai Thai Bo atradau nemažai jau pažįstamų elementų – stovėsena, smūgiai ir jų vengimas yra neatsiejama šios aerobikos dalis. Teko nemažai stebėtis žvelgiant į visas jėgas atiduodančias moteris, kurios vardan grakštesnio kūno smūgiavo į įsivaizduojamą priešininką su kur kas didesniu užsidegimu, nei daugelis profesionalių kovotojų…

Pastariesiems čia ne pyragai – Thai Bo aerobika yra pritaikyta kiekvieno fiziniam pasiruošimui. Esi namų šeimininkė? Taip, išliesi paskutinį prakaito lašą, tačiau pabaigą pasieksi. Esi profesionalus kovotojas? Stipresni, greitesni smūgiai į orą ir didesnė jų amplitudė privers greičiau atsigulti ant žemės ir gaudyti orą, nei sėkmingai užbaigti treniruotę. Pasipūtimui ir savo galimybių demonstravimui vietos čia nėra, kadangi visą kūną dirbti priverčiantys pratimai nualins net ištvermingiausią.

O tai nėra blogai – po įveikto krūvio didžiausia palaima yra ateinantis supratimas, jog nugalėjai save ir tą padarei su didele grupe bendraminčių.

Sveikatai ir grožiui

Thai Bo aerobika yra puiki alternatyva monotoniškiems kardio pratimams. Įsiterpiantys jėgos lavinimo judesiai nepaneigia to, jog ši sporto rūšis vis dėlto pareikalauja beveik vien ištvermės. Stiprėjanti kraujotakos sistema, tirpstantys riebalai ir streso atsikratymas – tai dar keli panašumai su bėgiojimu ar dviračio pedalų mynimu.

Tiesa, kitą rytą teko pajusti tas raumenų grupes, kurias jau seniai buvau pamiršęs. Ypatingai stipriai apie save priminė vidinės šlaunų pusės ir sėdmenys. O tai puiki žinia moterims – juk kuri iš jūsų nenori dailesnių kojų ir apvalesnio užpakaliuko?..

Užsiimti šiuo netradiciniu, tačiau labai nuotaikingu kūno lavinimo būdu galite Klaipėdoje, „K-1 Akademijoje“, kiekvieną antradienio ir ketvirtadienio vakarą. Platesnės informacijos ieškokite kovos menų akademijos tinklapyje.