Pritūpimai: kaip giliai juos daryti?

Pritūpimai: kaip giliai juos daryti?

Dauguma profesionalių atletų pritūpimus su svarmeniu vertina kaip vieną geriausių pratimų sėdmenims ir šlaunims. Tačiau kultūristai tupia tol, kol šlaunys tampa paralelios grindims, o sunkiaatlečiai atlieka kur kas gilesnį tūpimą, užpakaliu beveik liesdami žemę. Koks būdas labiausiai tinka Jums, jeigu siekiate dailių kojų ir sėdmenų?

Paralelūs (negilieji) pritūpimai dažnai teisinami tuo, jog taip mažiausiai žalojami kelių sąnariai. Be to, tik nedaugelis sportuojančių yra pakankamai lankstūs, jog teisingai atliktų gilesnį tūpimą. Tačiau nepilnų pritūpimų metu neatliekama pilna judesių amplitudė ir taip kai kurios raumenų dalys lieka net nepaliestos.

Kanados mokslininkai nusprendė išsiaiškinti tiesą, o jų ilgi medicininiai tyrimai su sportininkais parodė, jog gilaus įtūpsto atveju šlaunys dirba iki 20 proc. didesne jėga, nei paralelaus pritūpimo metu. Treniruojantis ilgesnį laiką (12 savaičių), tiriamieji parodė kur kas didesnį raumens audinio prieaugį tupiant giliai.

Eksperimentą stebėjusi medikų komanda tuo tarpu nenustatė, jog sąnariai būtų patyrę neįprastai didelę apkrovą, priešingai – gilūs pritūpimai su dideliu svoriu mažiau apkrauna stuburą.

Todėl būtų visai nebloga idėja sekantį kartą tūpti šiek tiek giliau. Tik nepamirškite prieš tai apšilti su mažesniu svoriu, jog išvengtumėte traumų ir nuspręstumėte, kiek giliai tūpti leidžia Jūsų lankstumas!

LOGIN Sporto kuras 2013 (1)