Kovotojų raumenų paslaptys

Kovotojų raumenų paslaptys

Įvairių kovinių sporto šakų (bokso, kikbokso, muay thai ir kitų) atstovai – turbūt patys atletiškiausi sportininkai, kurių didžiulė fizinė jėga suderinta su lankstumu ir greičiu. Viena ryškiausių mišrių kovos menų (MMA, arba lietuviškai – kovų be taisyklių) žvaigždė Randy Couture viešai atskleidžia savo fizinio pasirengimo paslaptis ir kas jam padeda prieš varžybas pasiekti pačią geriausią fizinę formą.

Treniruočių partneris

Kovų sportas neįsivaizduojamas be partnerio. Tačiau nebūtina keistis smūgiais – palaikymas iš šalies reikalingas ir tuomet, kai treniruojatės su svarmenimis. „Aš esu mažesnis, nei dauguma amerikietiško futbolo žaidėjų. Tačiau kai jie pamato, jog jėga jiems nenusileidžiu ir kartais net lenkiu, jie yra priversti pasitempti ir dirbti dar smarkiau“, – aiškino šio patarimo prasmę R. Couture.

Didelis tempas

Gyvenimas nėra kaip sulėtinto vaizdo filmas, kodėl treniruotės turėtų tokios būti? Nesvarbu, ar kilnojate svarmenis, ar bėgiojate, ar smūgiuojate į bokso maišą – darykite tą greitai. „Sproginėkite stumdami svarmenis ar su jais tūpdami, kilnodami“, – pataria Randy. Tokiu būdu ugdysite kur kas funkcionalesnę – sprogstamąją jėgą.

Randy CoutureViso kūno treniruotės

Užmirškite „šiandien krūtinės diena“ arba „rytoj treniruosiu tik dvigalvį ir trigalvį žąsto raumenis“. „Nuėjome ilgą kelią nuo tokių į vieną ar kelias raumenų grupes orientuotų treniruočių“, – teigia kovotojas, pažymėdamas, jog realiame gyvenime retai kada dirba tik vienas raumens audinys. Kiekvienas judesys – nuo vaiko kilnojimo iki sniego kasimo – reikalauja sustyguoto organizmo darbo. Jeigu norite įgauti praktiškos jėgos (tokios, kuri praverstų ir išėjus pro sporto klubo duris) – kiekvieną kartą treniruokite visą kūną.

Įvairovė

Kiekvieną dieną treniruokitės taip pat ir jau ne už ilgo galėsite pamiršti apie gerėjančius rezultatus. „Nesvarbu, ar tai koordinaciją lavinantys pratimai, ar lankstumo, ar jėgos ir mobilumo – visuomet siekite kuo didesnės įvairovės. Taip labiau pažinsite savo kūną ir panaikinsite trūkumus, kurie galėjo atsirasti darant senuosius pratimus“, – patarimų seriją užbaigė Randy Couture.