Išlikti aktyviu galima net šalčiausią žiemą

Išlikti aktyviu galima net šalčiausią žiemą

Žiema – gamtos ramybės metas. Tačiau save prižiūrintys žino, jog poilsio dienų kūno linijoms nėra ir kiekvienas atsipalaidavimas greitai pasimato padidėjusiu lašinukų sluoksniu. Tačiau negi artėjant gražiausioms metų šventėms užsidaryti niūriame ir ištuštėjusiame sporto klube?..

Mes tikrai to nepatariame! Suprantama – iš pirmo žvilgsnio aktyviai leisti laiką žiemomis atrodo neįmanoma. Nei dviračiu pasivažinėsi, nei pabėgiosi (nekalbame apie tuos, kurie tai nuolat daro ir yra pripratę), nei paplaukiosi baidarėmis ar tiesiog išsimaudysi jūroje… Tačiau sniegas suteikia kitus pramogavimo būdus, kurie ne tik padės išlikti aktyviems, bet ir įžiebs šypseną veide vis tamsėjančiomis dienomis.

Lauke

Ar pamenate, kaip šiltai mamų aprengti skubėdavote ant apsnigusio kalno su rogutėmis ir šliuoždavote į apačią, o paskui puškuodami lipdavote atgal? Kodėl manote, jog jau išaugote iš to amžiaus? Rogutės tinka visiems, todėl paieškokite netoli namų esančios kalvos, pasiimkite kartu šeimą, antrąją pusę arba draugus ir pasiruoškite dideliai geros nuotaikos dozei. Net neabejojame, jog nuvykę rasite ne vieną į vaikystę grįžusį suaugusį!

Neturite po ranka rogučių? Tada suorganizuokite seną gerą sniego mūšį. Dabar jis gali būti dar didesnis ir vykti atokiame miške ar pajūryje. Jei dažasvydis nėra vaikų žaidimas, tai kodėl sniego mūšis turėtų tokiu būti? Pavargę pastatykite rekordinio dydžio senį besmegenį ir kitą dieną pajusite, kaip skauda visus jau pamirštus raumenis.

Jeigu žiemomis jaučiatės apsnūdę ir ne tokie aktyvūs, galite tiesiog išeiti pasivaikščioti. Blogo oro nebūna, būna tik bloga apranga – todėl šiltai apsirenkite, pasiimkite termosą su karšta arbata ir su geriausiais draugais ar mylimu žmogumi tiesiog žingsniuokite miško takeliais. Galbūt norite aplankyti užšalusį ežerą arba tiesiog pamatyti apsnigtus medžius? Skirkite tam sekmadienio popietę ir pradžiuginsite organizmą gauto šviežaus oro kiekiu.

Namuose

Šaltis už lango gali būti puiki proga prisiminti tai, jog protui taip pat reikalinga mankšta. Greitai sutemus reikia pulti ne prie televizoriaus, kur jau dešimtus metus iš eilės rodo tuos pačius filmus, o čiupti šachmatus ar kitus stalo žaidimus. Minčių „aštrinimas“ ir kartu su artimiausiais žmonėmis praleistas laikas leis pačiu naudingiausiu ir šilčiausiu būdu pajusti švenčių dvasią.

Beje, žiema itin tinkama mūsų receptų rubrikos atsivertimui ar seniai pamirštų patiekalų prisiminimui. Eksperimentuokite virtuvėje, ruoškite šventinio stalo vertus skanėstus ir apsiginkluokite mitybos žiniomis prieš ateinantį sportavimo lauke sezoną. Ar begali būti kas nors smagiau, nei kepamų meduolių kvapas prieš Kalėdas?..