Dažniausios atsispaudimų klaidos

Dažniausios atsispaudimų klaidos

Neretai tenkant išgirsti gausybę pagyrų iš aplinkinių sportininkų, kuriose dominuoja įspūdingi pratimų skaičiai (iškeltas neįtikėtinas svoris, padarytas didelis pakartojimų kiekis ir kita), pradedi abejoti – ar tikrai iš pažiūros lieknas žmogus lengvai padaro 100 atsispaudimų (kaip tikina jis pats).

Na, padaryti įmanoma viską. Tačiau ar teisingai? Ne iki galo arba netinkamai atliekami pratimai ne tik neatneša naudos, bet ir gali tapti įvairių traumų priežastimi (raiščių plyšimo, patempimo, uždegimų ir t.t.). Tuo tarpu teisingai atlikti pratimą būna sunkiau, nei dauguma mano – tačiau būtent šis sunkumas ir yra kelias tobulos figūros link. Sukčiaudami apgaudinėjame tik save.

Jog taip nenutiktų, išskirsime pagrindines klaidas, kurias sportuojantys daro atsispaudimų metu. Vis dėl to tai – vienas mėgiamiausių pratimų, kadangi yra lengvai prieinamas (reikia tik šiek tiek vietos ant žemės) ir kurio metu treniruojama krūtinė, pečių ir rankų raumenys.

  1. Per aukštai iškeltas užpakalis. Taip nutinka dėl silpnų sėdmenų raumenų. Laikykite sėdmenis ir nugarą viename lygmenyje, šiek tiek įtempę šlaunų, sėdmenų ir pilvo preso raumenis.

  1. Per žemai nuleista nugaros apačia. Tuo metu dėl silpno stuburo įgaunate tarsi lanko formą. Beje, tai viena dažniausių nugaros skausmo priežasčių sportuojantiems.

  1. Plačiai išskėstos alkūnės. Silpną viršutinę nugaros dalį turintys žmonės atsispaudimus dažnai daro plačiai išskėtę alkūnes, o taip žalojami pečių sąnariai ir raiščiai. Reikėtų įsidėmėti, jog atsispaudimai daromi alkūnes laikant ne platesniu kaip 45 laipsnių kampu nuo korpuso.

  1. Žemyn nulinkusi galva. Dėl šios klaidos nenatūraliai išlenkiama nugara. Jei nebegalite nulaikyti galvos – vadinasi, daryti atsispaudimus tapo per sunku ir siekti rekordų yra beprasmiška – juk sportuojate dėl savo sveikatos, o ne žalojimo.

Darykite atsispaudimus lėtai, laikydami galvą, pečių juostą, nugarą ir sėdmenis vienoje linijoje. Ir atminkite – kur kas didesnę naudą patirsite atlikę 10 teisingų, nei 50 klaidingų atsispaudimų!

LOGIN Sporto kuras 2013 (1)