Plokščiam pilvukui – vos šaukštelis cinamono

Plokščiam pilvukui – vos šaukštelis cinamono

Ant pilvuko besikaupiantys riebalai – tai ne tik neestetiška, bet ir pavojinga sveikatai. Būtent šioje vietoje atsidūrę papildomi kilogramai labai greitai padengia riebalų sluoksniu ir vidaus organus, pavyzdžiui kepenis, o tai jau kelias link susirgimo diabetu.

Eksperimentai su cinamonu rodo, jog kiekvienoje virtuvėje aptinkamas prieskonis teigiamai veikia insulino lygį organizme ir turi nemažai lieknėti padedančių antioksidantų, tokių kaip polifenolis. Ši medžiaga suaktyvina ląstelių receptorius ir taip leidžia kraujyje esančiam cukrui patekti ląstelės vidun ir ten būti paverstam į energiją.

Toks ląstelės jautrumo insulinui didinimas yra puikus kovos su lašinukais būdas. Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas ne tik užkirs kelią naujų riebalų sankaupų susidarymui, bet ir gali padėti išvengti susirgimo diabetu.

Vartoti galima tiek cinamono ekstraktą, kurio užtenka vos kelių lašiukų per dieną, tiek mums jau įprastą miltelių formą (iki vieno arbatinio šaukštelio). Tiesa, kadangi nuryti cinamoną yra ganėtinai sunku, geriau naudokite jį kaip prieskonį savo patiekalams!