Kiaušinių maistinė vertė

Kiaušinių maistinė vertė

Uch, Velykos… Metas, kuomet net ir labiausiai mitybą prižiūrintys atletai priauga kelis papildomus kilogramus. Na ir kaip neparagausi visų tų skanėstų, kurių prigamino mama? O kur dar vienas po kito daužomi kiaušiniai… Būtent jiems ir skirsime truputį dėmesio – iš tiesų, ką galima rasti paprastame kiaušinyje?

Kietai virtas kiaušinis mitybos specialistams nėra didelė paslaptis – kad ir kokiu būdu jį dažysite per Velykas, vistiek jame rasite 70 kalorijų ir 5 gramus riebalų. Taip pat tai ir auksinis baltymų standartas – viename kiaušinyje yra apie 7-8 gramai lengvai pasisavinamų baltymų, kurie pasižymi plačiu spektru reikalingų amino rūgščių. Be to, kiaušinyje rasite vitamino A, geležies bei kalcio.

Viskas atrodo labai paprasta, tačiau jeigu kiaušinis yra… šokoladinis? Juk Velykos, kaip ir kiekviena šventė, neapsieina be desertų. O pieniško šokolado kiaušinius mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Tačiau čia žinios ne tokios linksmos – viename skanėste yra net 210 kalorijų, 12 g riebalų ir 23 g angliavandenių, kurie beveik visi yra gaunami iš cukraus.

Todėl nepamirškite po švenčių grįžti į sporto sales ir kuo skubiau atpirkti saldžias nuodėmes!

LOGIN Sporto kuras 2013 (1)