Kava: nustoti ar gerti toliau?

Kava: nustoti ar gerti toliau?

Kavos puodelis daugumai yra pirmoji į galvą atėjusi mintis ryte pravėrus akis. Kiti galbūt nėra taip pripratę prie šio gėrimo, tačiau vistiek retkarčiais juo mėgaujasi. Taip dažniausiai nutinka dėl kavoje esančio stimulianto – kofeino, kuris pakelia nuotaiką, prabudina ir suteikia jėgų.

Tiesa, dėl kavos naudos arba žalos medikų nuomonės išsiskiria – pateikiame tik keletą faktų, kurie Jums gali padėti nuspręsti, ar toliau rytą pradėti nuo garuojančio ir kvapnaus puodelio.

Kofeino trūkumas

Daugelis teigiamų ir neigiamų kavos poveikių yra susiję su kofeinu. Nuolatos vartojant, organizmas prie jo pripranta, todėl staigus kavos gėrimo nutraukimas gali iššaukti nemalonias reakcijas – irzlumą, nuovargį, netgi pykinimą.

Kava ir sveikata

Kava daro tiek teigiamą, tiek neigiamą įtaką mūsų sveikatai. Visų pirma, kofeinas mažina kaulų tankį ir stabdo kalcio įsisavinimą, o tai gali lemti osteoporozę. Tačiau tyrimai rodo, jog vyrai, kurie per dieną išgeria po 6 ar daugiau puodelių kavos, žymiai sumažina riziką susirgti prostatos vėžiu. Dar daugiau – kava gali būti puikia prevencine priemone prieš antrojo tipo diabetą, Parkinsono ir kepenų ligas.

Bet tuo pačiu ji gali turėti neigiamos įtakos kraujagyslių ligoms – turintiems kraujospūdžio problemų kavos gėrimas yra nerekomenduotinas.

Todėl prieš nusprendžiant, ar verta nustoti mėgautis kava, būtina pasikonsultuoti su gydytoju – tik jis galės patarti atsižvelgdamas į ligų istoriją ir Jūsų fizinę būklę. Kava gali tapti tiek priešu, tiek draugu, todėl skanaukite atsakingai!