Ar įmanoma suvalgyti per daug baltymų?

Ar įmanoma suvalgyti per daug baltymų?

Kai galvojame apie raumenų auginimą, pirma į galvą šovusi maisto medžiaga – baltymai. Informacijos apie juos gausa ir populiarėjančios baltymų dietos priverčia užduoti klausimą – ar įmanomas per didelis baltymų kiekis?

Taip, iš tiesų egzistuoja toks dalykas kaip per didelis baltymų suvartojimas, galintis pasireikšti tokiais nemaloniais fiziniais pojūčiais kaip pykinimas ir galvos skausmas. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai daugiau nei 35 proc. visos kalorijų dienos normos yra gaunama būtent iš baltymų. Tuo tarpu profesionalūs kultūristai ir kūno rengybos treneriai rekomenduoja tiesiog neviršyti 2 gramų baltymų vienam kūno kilogramui normos.

Nors ir kokia būtų didelė baltymų reikšmė, niekada negalima pamiršti, jog tai tik viena iš daugelio reikalingų maisto medžiagų. Žmonės, kurie tiesiog apsėsti kuo didesniu baltymų suvartojimu siekiant greitesnių rezultatų dažnai pamiršta, jog be angliavandenių, gerųjų riebalų, įvairiausių vitaminų bei mineralinių medžiagų bet kokius rezultatus galima pamiršti apskritai.

Todėl niekada nepamirškite gausaus vaisių, daržovių ir grūdų garnyro prie savo liesos mėsos, vištienos, žuvies ar pieno produktų.

Ar įmanoma suvalgyti per daug baltymų?