6 svarbiausi maisto produktai raumenims

6 svarbiausi maisto produktai raumenims

Kiekvienais metais prieš artėjantį paplūdimio sezoną sporto klubai patiria lankytojų antplūdį. Jog svarmenų kilnojimas nebūtų bergščias, svarbu skubant auginti raumenis nepamiršti, kokią didelę svarbą turi tinkamo maisto valgymas ir pakankamas skysčių vartojimas.

Ne kartą kalbėjome apie raumens audinio augimui reikalingas maisto medžiagas, o dabar viską pasuksime paprastesne linkme – įvardinsime konkretų maistą, kuris turėtų užimti garbingą vietą Jūsų šaldytuvuose ir maisto spintelėse, o taip pat patarsime geriausią jų vartojimo laiką.

Produktai

  1. Vaisiai ir daržovės – visų sveikų dietų pagrindas, užtikrinantis didelį gaunamų skaidulų, vitaminų, mineralų ir skysčių kiekį.

  1. Pieno produktai yra puikus baltymų, angliavandenių, vitamino D, mineralų kalcio ir kalio šaltinis. Jei esate alergiški – rinkitės sojų pieną.

  1. Liesa mėsa pasirūpins ne tik baltymais, bet ir geležimi, kuri reikalinga deguonies pernešimo į raumenis procesui. Be to, mėsoje esančios amino rūgštys yra itin svarbios raumenų augimui.

  1. Kiaušiniai yra auksinis baltymų standartas, savyje talpinantis visas svarbiausias amino rūgštis. Beje, trynio taip pat neišmeskite – jame slepiasi pusė visų baltymų, o kur dar akių sveikatai reikalingas luteinas?

  1. Riešutai gali tapti pagrindiniu baltymų šaltiniu vegetarams arba tiems, kurie mėsos ir pieno produktų vartoja mažai. Juose taip pat gausu antioksidantų, vitaminų, skaidulų ir sveikųjų riebalų.

  1. Grūdiniai produktai pasižymi energijos suteikiančiais angliavandeniais, o taip pat virškinamą ir medžiagų pasisavinimą gerinančiomis skaidulomis.

Laikas yra viskas

Svarbu sekti ne tik tai, ką valgote, bet ir kada tai darote. Gerą valandą prieš treniruotę suvalgytas kompleksiniais angliavandeniais ir trupučiu baltymų praturtintas maistas suteiks energijos ir jėgos treniruotės metu, o iš karto po to suvartoti greitieji baltymai (pavyzdžiui, išrūgos) ir angliavandeniai padės atstatyti pažeistą raumens audinį ir aprūpins jį medžiagomis, kurios reikalingos naujų raumens ląstelių gamybai.

Kiekis

Daugiau nei pusė visų gaunamų kalorijų turi būti gaunama iš sveikųjų, kompleksinių angliavandenių, kurie suteikia energijos ir neleidžia organizmui pradėti skaidyti raumens audinio. Tačiau nepersistenkite – kalorijų perteklius bus kaupiamas ne raumenų, o riebalų pavidalu!

Tuo tarpu baltymams galioja sena gera taisyklė – jų reikėtų apie 1-2 gramų vienam kūno kilogramui.

Nepamirškite, jog maisto medžiagos geriausiai įsisavinamos nedideliais kiekiais, todėl valgykite 5-6 kartus per dieną nedidelėmis, tačiau maistingomis porcijomis!

6 svarbiausi maisto produktai raumenims