15 maisto produktų, padedančių lieknėti

15 maisto produktų, padedančių lieknėti

Pateikiame trumpą sąrašą maisto produktų, kuriais turėtumėte užpildyti šaldytuvą ir spinteles, jeigu tikitės greitai atsikratyti nereikalingų riebalų.

Graikiniai riešutai. Visi riešutai savyje turi Omega-3 rūgščių, būtinų sparčiai metant svorį, tačiau vienvaldis nugalėtojas pagal šios naudingos medžiagos kiekį yra graikiniai riešutai.

Imbieras. Jis jau šimtmečius naudojamas virškinimo problemų sprendimui ir pilvo pūtimo mažinimui. Mažai kas žino, jog imbieras taip pat gerina raumenų aprūpinimą krauju ir skatina kalorijų deginimo procesą.

Avižiniai dribsniai. Lėtai virškinami angliavandeniai palaiko žemą cukraus lygį organizme, todėl svoris tirpsta sparčiau. Įrodyta, jog sportininkai, kurie ryte vartojo lėtai virškinamus angliavandenius, per dieną sudegino kur kas daugiau kalorijų.

Avokadas. „Gerieji“ riebalai, esantys avokaduose, suteikia daug energijos plušant sporto salėje ir dailinant figūrą.

Lašiša. Ši žuvis turi itin daug Omega-3 rūgšties, kuri neleidžia atsirasti riebalų sankaupoms kūne ir užtikrina, jog niekada nepritrūktumėte jėgų.

Sojų pupelės. Šis produktas yra žymus dėl sojų baltymų, kurie raumenų auginimo procese nenusileidžia kitų rūšių baltymams. Tikima, jog sojų pupelės malšina apetitą ir taip padeda sumažinti suvartojamo maisto kiekį.

Vanduo. Tai gali tapti geriausiu ginklu lieknėjimo kovoje. Vanduo gali pagreitinti medžiagų apykaitą net iki 30 proc.! Apskaičiuota, jog metus laiko prieš kiekvieną valgį išgeriant du puodelius šalto vandens, galima papildomai sudeginti beveik 20 000 kalorijų.

Moliūgų sėklos. Šis skanus užkandis prisotintas rūgščių, kurios įjungia už riebalų deginimą atsakingus genus.

Greipfrutai. Vaisius, kuris sumažina insulino lygį. Greipfrutai taip pat turi cheminio elemento naringino, kuris neleidžia organizmui kaupti riebalų.

Medus. Taip, jis saldus ir jame daug cukraus. Bet šis cukrus nėra kenksmingas mūsų kūnui, o mažas insulino lygis yra ypač svarbus faktorius lieknėjant.

Riešutų sviestas. Dar vienas „gerųjų“ riebalų šaltinis. Ironiška, jog kai kurie stengiasi gaminti mažai riebalų turintį riešutų sviestą, gerąsias šio produkto savybes pakeisdami angliavandeniais (dažniausiai – cukrumi). Venkite tokių „sveikuoliškų“ gaminių ir rinkitės natūralų, tikrą riešutų sviestą.

Kiaušiniai. Jie yra vieni pagrindinių pagalbininkų auginant raumenis, tačiau neatsilieka ir metant svorį. Tai labai sotus maistas, todėl suvalgius kelis kiaušinius ryte, išalksite ne taip greitai ir neprisikimšite papildomų kalorijų.

Aitrioji paprika. Jau rašėme apie šį stebuklą, kurio veiklioji medžiaga – kapsaicinas, mažinantis alkį ir greitinantis medžiagų apykaitą.

Brokoliai. Angliavandenių šaltinis, kuris tiekia ne kalorijas, o sotumo jausmą. Jeigu metate svorį, brokoliai gali tapti puikiu patiekalų garnyru.

Alyvuogių aliejus. Kaip ir avokaduose, alyvuogių aliejuje gausu gerųjų riebalų. Be to, šis kūnui draugiškas produktas yra puikus kuro šaltinis, neleisiantis aplink juosmenį kauptis „gelbėjimosi ratams“.