Spirulina – vitaminais praturtintas dumblis

Spirulina – vitaminais praturtintas dumblis

Spirulina yra maistingomis medžiagomis praturtintas dumblis, sutinkamas ne tik įvairiuose natūralių sulčių baruose, bet ir kaip sportininkų pamėgtas maisto papildas. Šie mėlynai žali džiovintos spirulinos milteliai stiprina imuninę sistemą, talpina savyje antivirusines ir priešvėžines savybes ir silpnina įvairias alergines reakcijas.

Maistingumas

Vienas šaukštas džiovintos spirulinos miltelių turi 4 gramus baltymų, sudarytų iš pilno rinkinio amino rūgščių (priešingai, nei kiti augalinės kilmės produktai). Žinoma, šis kiekis nėra toks didelis, kokį galima rasti mėsoje, kiaušiniuose ar pieno produktuose, tačiau pastaruosiuose nėra ir tos gausos mineralų bei vitaminų, kuriais praturtinta spirulina.

O jų čia iš tiesų netrūksta – spirulinoje aptinkama nemažai rūšių vitamino B, taip pat vitaminai E ir K. Maisto papildas pasižymi randamais mineralais – geležimi, variu, cinku, selenu.O kur dar 58 miligramai omega-3 riebiųjų rūgščių kiekviename šaukšte spirulinos!

Antioksidantai

Antioksidantai – tai medžiagos, kurias gauname su maistu. Jų tikslas yra kovoti su organizme susidarančiais laisvaisiais radikalais, kurie ir lemia daugumos sunkių ir chroniškų ligų atsiradimą. Spirulina yra neblogas beta karoteno šaltinis, o tai užtikrina apsaugą nuo kai kurių vėžio formų, gerą regėjimą ir pagalbą susidorojant su tokiais sveikatos sutrikimais kaip galvos skausmas ar aukštas kraujospūdis.

Treniruotės

2006 metais atliktas tyrimas parodė, jog spirulina gali efektyviai padidinti raumenų ištvermę ir leisti lengviau ištverti ilgas bei sudėtingas treniruotes.

Ligos

Spirulina yra potencialus vaistas nuo herpio ir gripo virusų, burnos vėžio, kepenų ligų ir ŽIV, tačiau veiksmingumas kol kas įrodytas tik laboratorijos sąlygomis. Realių bandymų su žmonėmis atlikta nebuvo, todėl poveikis šių ligų atžvilgiu pilnai ištirtas nėra.

Spirulina – vitaminais praturtintas dumblis