Vanduo su citrina – dailaus kūno sveikata

Vanduo su citrina – dailaus kūno sveikata

Užsienyje jau seniai populiaru ant pietų stalo pastatyti geriamo vandens ąsotį su keliais griežinėliais citrinos. Kadangi šis įprotis po truputį atkeliauja ir į Lietuvą, mes siūlome jį šiek tiek patobulinti – citriną naudokite ne kaip papuošimą, o išspauskite ją visą į patiekiamo vandens ąsotį. Taip gausite ne tik gaivinantį, bet ir sveikatą saugantį gėrimą!

Organizmo valytojas

Vanduo, pagardintas išspaustos citrinos sultimis gali tapti puikus būdas valyti organizmą. Tai – tarsi dezinfekcinė priemonė, kuri kūną valo iš vidaus ir naikina besikaupiančias kenksmingas bakterijas. Vitaminas C čia vaidina svarbiausią vaidmenį, tuo pačiu užtikrindamas ir tokių ligų kaip skorbutas prevenciją. Artėjant žiemai, apsirūpinti šiuo vitaminu itin svarbu!

Virškinimo pagalbininkas

Citrinos taip pat gelbėja nuo pilvo pūtimo, dujų kaupimosi ir skrandžio spazmų. Geriant vandenį su citrinų sultimis valomas žarnynas, užkertant kelią vidurių užkietėjimui arba atvirkščiai – viduriavimui. Užtenka vos arbatinio šaukštelio citrinos sulčių vienai stiklinei šalto arba vos vos šilto vandens ir pamiršite apie neramumus skrandyje, kuriuos galbūt pajutote prieš treniruotę ir dabar svarstote – eiti sportuoti ar likti namuose.

Skaudančios gerklės gydytojas

Vakar galbūt daug bėgiojote lauke, todėl šįryt pabudus skauda gerklę? Šis skausmas nėra rimta liga, tačiau labai erzina ir yra nemalonus. Įvairūs purškalai ne visada yra po ranka, o ir jų pirkimas dėl vienos ar kelių dienų yra nelogiškas. Lengviausiai pasiekiamas vaistas – tai šiltas vanduo su citrina, akimirksniu sumažinsiantis simptomus.

Svorio reguliuotojas

Žinoma, paprastas vanduo su citrinos sultimis nėra stebuklingas preparatas, savaime tirpdantis riebalus. Tačiau toks gėrimas malšina apetitą bei yra puikus saldžių ir daug cukraus turinčių limonadų pakaitalas ištroškus. Juk vienas didelis valgomasis šaukštas citrinos sulčių turi tik 4 kalorijas!