Saugomės nuo gripo – sportuojančių priešo žiemą

Saugomės nuo gripo – sportuojančių priešo žiemą

Visi esame pažįstami su gripu – varginantis kosulys, skaudanti gerklė, pakilusi temperatūra, drebulys, pykinimas, vėmimas ir apetito praradimas nėra patys geriausi sportuojančio žmogaus palydovai. Praleisti treniruotes teks ne tik ligos metu, bet ir mažiausiai kelias savaites po jos. O kur dar dėl dingusio apetito ir pykinimo sutrikusi mityba…

Kadangi gripu užsikrečiama labai lengvai, o gydymas – sunkus, brangus ir gana ilgas (turint galvoje dar ir atsistatymo periodą po ligos), daug lengviau yra ne gydytis jau susirgus, o užkirsti kelią tos ligos atsiradimui stiprinant imunitetą. Perskaitykite viską iki paskutinio žodžio, jog Jūsų svajonių apie tobulą figūrą nenutrauktų patalai ir saujomis ryjami vaistai!

Česnakas. Daugeliui jau žinomas dėl savo stebuklingų stiprinančių savybių, česnakas gali būti naudojamas daugelyje patiekalų. Jį galima pjaustyti, smulkinti, dėti visą į sriubas, juo įtrinti kepinius… Česnakas turi daug vieno stipriausių gamtoje randamų natūralių antibiotikų alicino, pasižyminčio antivirusiniu ir antibakteriniu poveikiu.

Papildai. Šį kartą tai ne vitaminų kompleksai – rekomenduojame paieškoti imunitetą stiprinančių papildų su kulkšne (astragalus). Tai tradicinis augalas kinų medicinoje, plačiai naudojamas organizmo apsaugai, o taip pat padedantis kepenims pašalinti kenksmingas atliekas iš kraujotakos sistemos.

Vitaminas C. Ne, mes nesame Jūsų mamos ir močiutės, aklai kartojančios, jog reikia valgyti daug vitaminų turinčio maisto. Mes puikiai iš savo patirties žinome, jog vitamino C trūkumas paguldys į lovą net ir viduryje vasaros, jeigu aktyviai liesite prakaitą sporto salėje. O šaltuoju metų laiku tokie vaisiai kaip kiviai, greipfrutai, braškės, apelsinai ir ananasai turi tapti nuolatiniais svečiais namų virtuvėje – taip skaniai ir sveikai apsirūpinsite vitaminu C, pagrindiniu kovotoju su visomis peršalimo ligomis ir gripo virusu.

Ginkmedis. Turbūt paprasčiausias šio augalo vartojimas – tai ginkmedžio arbatos gėrimas. Ji spartina kraujotaką ir lengvina kraujo patekimą į audinius. Kuo tai padės norint apsisaugoti nuo ligų? Tiesiog vitaminai ir mineralai efektyviau pasieks visas kūno vietas ir apsaugos jas nuo galimo žalingo poveikio.