Būtiniausi maisto produktai moterims

Būtiniausi maisto produktai moterims

Moterims labai svarbu gauti atitinkamų vitaminų ir naudingų maisto medžiagų iš mitybos raciono. Yra produktų, kurių jos turėtų valgyti daugiau nei vyrai. Tuomet kiekviena pasijus gražesnė, sveikesnė ir jaunesnė, o taip pat sumažins ir nemalonius PMS simptomus.

Taigi, kokie tie produktai, kurių kiekį dailiosios lyties atstovės turėtų didinti savo racione?

1. Pusryčiai su ląsteliena. Moterims reikia produktų, kuriuose būtų ląstelienos, ir geriausiai, jei tokius produktus valgytumėte pusryčių metu. Esmė ta, kad ląsteliena perdirbama gana ilgai, todėl nerizikuojama, jog ji taps riebalais. Be to, tokie produktai yra tikras energijos šaltinis.

2. Žuvis. Moterims būtini vitaminai ir mineralinės medžiagos, kurių gausu žuvyje. Ką jau kalbėti apie Omega riebalų rūgštis, kurias mes gauname tik iš žuvies. Tačiau venkite keptos žuvies! Kadangi čia jau prisideda „blogieji“ riebalai, kurie mums visiškai nenaudingi. Jei patinka tik kepta žuvis, tuomet naudokite bent jau alyvuogių aliejų arba pačios žuvies riebalus.

3. Greipfrutas. Šis vaisius – moterims atradimas. Gaila, kad mūsų kraštuose jis nėra auginamas, tačiau tai nereiškia, kad jų reiktų vengti. Visų pirma, tai puikus užkandis metant svorį. Antra, greipfrute gausu vitamino C, kaip ir kituose citrusiniuose vaisiuose. Trečia, greipfrutas gerina organizmo imuninę sistemą. Ketvirta, tai puikus energijos šaltinis, kai to mums ypač reikia dienos metu.

4. Brokoliai. „Tai neskanu“ – pasakytų ne vienas vyras. Gal jiems ir neskanu, nes tai juk pats moteriškiausias produktas! Esmė ta, kad vėžinių ligų profilaktikai – šis produktas yra pirmoje vietoje. Be to, paruošti šį kopūstėlį galima išradingai ir skaniai.

5. Svogūnas. Juk kramtomoji guma ar burnos gaiviklis visuomet rankinėje, todėl vengti šio produkto tikrai neteisinga. Visų pirma, tai puiki antibakterinė ir antiuždegiminė priemonė. Antra, svogūnas gerina kraujo sudėtį ir moterišką sveikatą. Be to, jame gausu vitamino C.

6. Žalumynai. Daugumai moterų patinka žalumynai, net ir tuo atveju, jei vyrai į visas žoleles žiūri skeptiškai. Lapiniuose žalumynuose (kopūstuose, špinatuose, petražolėse, krapuose ir pan.) yra geležies, vitaminų ir ląstelienos. Užtenka bent kartą per savaitę į savo racioną įtraukti žalumynų ir gausite pakankamą vitaminų dozę. Moters organizmas, gaudamas pakankamai žalumynų ir ląstelienos, ima tinkamai ir efektyviai virškinti maistą.

7. Pupos. Visi žino, kad pupos iššaukia pilvo pūtimą, todėl šio produkto dauguma vengia. O be reikalo. Pupa – baltymų šaltinis, ji puikiai pakeičia mėsą, todėl tinka moteriškų dietų metu. O jei bijote sustorėti, venkite pupas valgyti su mėsa, taip pat saldžių pupų.

8. Avižos. Reikia pripažinti, kad be šio produkto neapsieisime niekaip. Avižos – puiki vėžio profilaktika. Jos kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje, taip pat ir moteriškus hormonus. Be to, tai vos ne pats pigiausias produktas, kuriame gausu geležies ir ląstelienos.

9. Riešutai. Kodėl dažnai manoma, jog tai – vyriškas produktas. Jis kuo puikiausiai tinka ir moterims. Riešutai – vitaminų, baltymų, naudingų riebalų, mikroelementų šaltinis. Užtenka tik saujelės pasirinktų riešutų, ir organizmas gaus pakankamai maistinių medžiagų. Moterys riešutus turėtų valgyti kasdien. Galima juos maišyti su jogurtu ar džiovintais vaisiais. Be to, riešutai stiprina imunitetą.

 

Grožioklubas.lt